KONKURS O NAGRODĘ MINISTRA ŚRODOWISKA
LIDER POLSKIEJ EKOLOGII

    

MIĘDZYNARODOWE TARGI EKOLOGICZNE

Poznań, 15-18.11.2005


Tegoroczne, największe w Europie Środkowo-Wschodniej targi ekologiczne - POLEKO 2005, które odbyły się w Poznaniu w dniach 15-18 listopada objęte zostały honorowym patronatem Ministrów Środowiska Polski i Niemiec i zgromadziły ponad 1000 firm z 22 krajów. Po raz pierwszy na wspólnym stoisku Konkursu Ministra Środowiska “Lider Polskiej Ekologii” prezentowały się jednostki nagrodzone tym prestiżowym tytułem. W ekspozycji udział wzięli Drewsmol, Lędziny, Hydroprojekt, Warszawa, Rockwool, Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji, Jastrzębie Zdrój oraz Gmina Miasto Puławy.

Wizytę na stoisku “Liderów Polskiej Ekologii” złożył Andrzej Mizgajski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska.

Obecność “Liderów Polskiej Ekologii” na targach POLEKO była doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń, jak również spotkania z Klientami.

Ekoinnowacyjność rozwiązań prezentowanych przez uczestników Konkursu Ministra Środowiska “Lider Polskiej Ekologii” przedstawiła Wanda Jarosz, Sekretarz Rady Programowej Konkursu, podczas Konferencji “Ekoinnowacyjność szansą dla polskiej gospodarki” zorganizowanej na targach w ramach Salonu “Nauka dla środowiska”.

Analiza przedsięwzięć uhonorowanych tytułem “Lidera Polskiej Ekologii” pokazuje, że innowacje są wynikiem egzekwowania wymagań ochrony środowiska. Można powiedzieć, że surowe normy ekologiczne prowadzą organizacje do pozycji lidera w wielu sektorach wzrostu gospodarczego. Wymiar społeczny również stanowi element rozwiązań prezentowanych w Konkursie Ministra Środowiska “Lider Polskiej Ekologii”, w których część wysiłków koncentruje się na technologiach, mających na celu zwiększenie komfortu życia i poprawę zdrowia ogółu społeczeństwa. Z drugiej strony, analiza ta, pokazuje i potwierdza ogromne możliwości naukowo-techniczne Polski, która powinna podejmować starania w celu uzyskania pozycji lidera na unijnym rynku nowych ekotechnologii i innowacji w zakresie koncepcyjnym.

 

Fotoreportaż

 

 

 


  Webmaster Strona główna IETU 

Cofnij Strona główna Początek strony Naprzód

Ostatnia modyfikacja: 28-11-2005 r.